foto-recenzja foto-książki

29 czerwca 2016   

foto-recenzja foto-książki

Dzięki uprzejmości firmy @saal.digital.polska miałem przyjemność wziąć udział w testowaniu jednego z ich produktu – fotoksiążki. Stwierdziłem, że to świetny pomysł, gdyż już od dawna chodziło za mną obejrzenie swoich fotografii na papierze.

Cyfrowa fotografia ma jedną wadę

… jest cyfrowa. 😉 A tak poważnie – warto czasem przejrzeć swój zbiór zdjęć i wydrukować coś na papierze. Przeglądanie zdjęć w takiej formie to zupełnie inne doświadczenie niż przeglądanie ich nawet na najlepszym monitorze. Może to brzmi banalnie, ale w dobie digitalizowania wszystkiego, w świecie e-papieru i e-czytników, takie klasyczne formy interakcji z obrazem przysparzają wiele satysfakcji.

IMG_20160629_091921

 

Dobrze wybrać

Skorzystałem z usług firmy Saal Digital Polska i szczerze muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. Jakość druku, wykonania i kolorów jest świetna. To samo można powiedzieć o jakości wykonania książki i klejenia – nic nie odstaje, nie ma bąbli ani krzywizn. Jest to produkt zdecydowanie najwyższej jakości.

Innymi słowy: jestem strasznie zadowolony, jaram się i przeglądałem tę książkę z radością już kilkanaście razy!

IMG_20160629_091943

Bardzo przyjemny jest też proces zamawiania książki – używa się specjalnego programu z ich strony. Tak naprawdę najtrudniejszym etapem przygotowania książki jest wybór zdjęć – cała reszta jest bardzo intuicyjna i daje spore możliwości jeśli chodzi o edycję poszczególnych stron – zdjęcia można łączyć, obracać, ozdabiać ramkami i dodawać napisy. Ja postawiłem jednak na prostotę, gdyż chciałem mieć jedno zdjęcie na całą stronę, aby cieszyć się jak największym formatem.

IMG_20160629_091957

Do czego mogę się przyczepić? Podczas składania zamówienia wystąpił błąd w czasie przesyłki zdjęć na serwer. Zmusiło mnie to do kontaktu z ich obsługą klienta, co nie było wielkim dramatem, ponieważ jest ona bardzo sprawna. Przypuszczam też, że był to jednostkowy przypadek, ponieważ przy następnym zamówieniu wszystko poszło gładko.

IMG_20160629_092305

Ostatnia rzecz, to cena. Jeśli chodzi o moje zdanie to ich regularne ceny są nieco wysokie, ale zakładam, że firma nie konkuruje ceną, tylko jakością wykonania a jest ona zdecydowanie 10/10. Myślę, że warto też polować na różnego rodzaju rabaty, bo z tego co zauważyłem, to od czasu do czasu można trafić na sensowną zniżkę.

To chyba tyle. Podsumowując: dzięki, Saal Digital Polska za możliwość recenzji Waszej książki. Zdecydowanie jestem zadowolony i spokojnie mogę polecić produkt innym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *